Poděkování

Vážení přátelé,

dovolte, abych na tomto místě zveřejnil naše poděkování francouzské straně za vše, co pro nás při přípravě a realizaci turné učinila.

Poděkování však patří především rodičům dětí, které se turné účastnily. Děkujeme tedy Vám rodičům za to, že svoje děti ve zpěvu podporujete, že mnohdy přizpůsobujete svůj volný čas aktivitám sboru, že jste ochotni finančně přispívat na naše zájezdy a že nám svojí vstřícností a aktivitou pomáháte.

Děkujeme samozřejmě všem zpěvačkám a zpěvákům za to, že byli ochotni upřednostnit zkoušky a vystoupení na festivalu KoresponDance před svými osobními aktivitami. Víme, že nebylo jednoduché oželet tábory, dovolené, brigády apod. Toto společné úsilí se však nám všem vyplatilo, sbor pěvecky vyrostl a umělecká úroveň se zvedla. V září jsme tedy mohli navázat na práci, kterou jsme započali v červenci, zdokonalovat ji a s úspěchem prezenovat náš koncertní program při turné po Francii.

 

Naše poděkování zaslané francouzské straně:

Vážení přátelé,

dovolte, abychom Vám ještě jednou všem poděkovali za srdečné přijetí v Paříži, Remeši, Lyonu a Puy-en-Velay.  Díky Vám jsme zažili devět neopakovatelných dní plných krásných lidských setkání i nádherných hudebních zážitků. Za zprostředkování kontaktu s Vámi, pomoc při realizaci celé cesty i za čas a energii, které do nás vložil, děkujeme Sébastienovi Fournierovi. Poděkování patří rovněž Jeanovi Gaudinovi, který nám svými radami pomohl při přípravě našich vystoupení. Velké poděkování patří všem, kteří se podíleli na přípravě a realizaci našeho pobytu - Eric d'Harcourt, Peter Vizard, Diane de Reyniès, Yves Weeger, Thibault Louppe, Emmanuel Magat, sbor Sprezza a mnoho dalších. Děkujeme všem rodinám, u kterých jsme bydleli, za jejich péči a pohostinnost.  Jsme velmi šťastní, že jsme Vás mohli poznat. Turné pro nás bylo velkým zážitkem a cennou životní zkušeností...

Těšíme se na brzkou shledanou, tentokrát u nás ve Žďáru nad Sázavou. Vyřiďte prosím náš srdečný pozdrav všem zainteresovaným.

Dana Foralová, Pavel Schmidt a Žďáráček

 

Poděkování od pana faráře z Puy-en-Velay (krásné-doporučuji dát si do překladače)

Chers amis de Zdar  J’ai eu plaisir à vous faire découvrir notre belle Cathédrale Notre-Dame, en particulier aux jeunes choristes. C’était une grande joie pour moi de rétablir le pont de l’architecture sacrée entre Paris et Praha.  J’ai donc été très surprise par ces sympathiques cadeaux que vous m’avez offerts !Surprise et très émue. Je vous remercie donc de tout cœur.Merci pour les friandises, en particulier le miel, très savoureux. Merci surtout pour le bel oiseau de verre qui me rappellera la voix de vos jeunes chanteurs et chanteuses.  Vous chantez tous ensemble de façon merveilleuse, surtout continuez ! Tous vos choristes y trouvent une paix intérieure lumineuse, leurs visages l’expriment quand ils chantent. Et Dieu sait combien les jeunes ont besoin de cette Lumière. Le lieu magnifique de Zdar le mérite !  Partagez mon amical souvenir  Maxime Auger

 

Poděkování od p. starosty

Dobrý den,

Jsem rád, že vystoupení dětského sboru Žďáráček mělo ve Francii pozitivní ohlas.

Rovněž se připojuji s poděkováním všem, kteří se na této nevšední aktivitě podíleli.

Děkuji

S pozdravem

Mgr. Zdeněk Navrátil

starosta města
tel.: 566 688 100, 778 538 311

e-mail: zdenek.navratil@zdarns.cz

 

Odpověď od Jeana Gaudina

Dobry Den,
C'était un très grand plaisir de vous voir tous et de sentir une si belle énergie qui se dégageait de chacun et chacune.
Je ne pensai pas qu'un jour je vous verrai à Paris et je l'ai vécu comme un rêve. Voir Zdar en France était une très belle aventure et je vois que cela a joliment réjouit les choeurs et les cœurs...
Je n'oublie pas Marie Kinsky qui sans elle ne nous aurait jamais fait nous rencontrer et ce depuis 4 années. Bravo et belle continuation à tous,
Jean 
 
 
Dopis P. Vizarda
Cher Pavel,
 
Merci pour vos nouvelles : nous ici à Paris étions émus de vous accueillir et vous félicitons sur la qualité de votre travail et l’autonomie de vos élèves.  Agathe Mayeres et moi sommes sûrs que vos concerts ailleurs en France ont été couronnés de succès et serions heureux d’en avoir l’écho à l’occasion.
 
Bravo aussi à Sébastien pour l’initiative, à Agathe qui a permis la participation de l’Ambassade et du Centre Culturel (mise à disposition des logements et la réception après le concert) et spécialement à Marie Kinsky sans qui nous ne vous connaîtrions pas.
 
Bien amicalement à toute l’équipe et dans l’attente de vous revoir,
 
Bien cordialement
Peter Vizard
Directeur musical de Via Luce
 

Dopis od p. Kinské

Bravo

Koncertní série Zdaracek získal obrovský úspěch ve Francii Je nám potěšením slyšet všechny tyto pozitivní ozvěny. Je mi velkým potěšením vědět, že hudba ze Žďáru byl podpořen český Velvyslanec v Paříži a českých center ve Francii, velkou radost vědět, že posluchači v Paříži, Remeši, Lyon a Le Puy byly pod vlivem toho hlasu sboru, který máme rádi a respektujeme všem.  Děkuji každému, za jeho práci Katy a Pavel za konkrétní organizaci ale taky Sebastien i Peter Město a starosta a rodičům na podporu Děkuji Sebastien ktery otevřel duležité dveře ve Francii, Děkuji kdo pracoval pro reklamu,  překladu, zkoušky, videozaznam a fotky  A samozřejmě, obrovský děkuji Jean a Sebastien za jejich 4 roční doprovodu sboru za vynikající práci Dana a Pavel, zpěváky pro jejich talent a investice  A taky i rodičům které projekt podporovali a dali svou důvěru.  Děkuji za zprostředkování tyto díky zpěváci, rodiče, Peter, Patrick, Sprezzatura a kdo doprovodyl na cestě  Ať hudba okouzluje a dá dohromady lidi ze všech zemí

 

Poděkování od Diane de Reynies ( koordinátorka našeho ubytování a programu v Paříži)

Dear Pavel and Czech dream team !!!

 Thank you for sharing so nice and wonderful moments all together, with such great energy, enthousiasm… It was a real pleasure to welcome you in Paris ! It was a great lesson of energy, and so beautiful songs I am still listening in my car (thanks the cd)  from you and all the Zdaraceck choir. I hope you all have a very nice souvenir from your stay in Paris and France as well. 

I hope to see you soon again in Paris or maybe to have the opportunity to visit you in Czech Republic for your next concert !…Congratulations to Jean as well for the choregraphy on Montserrat piece, just wonderful !! Great !!! 

 

Thank you Sebastien for this very rich experience you allow us to live !

 

Best from Paris,

Diane 

 

Poděkování od pana místostarosty

Vážená paní ředitelko,

Jsem moc rád, že dotace rady města přispěla Vaším prostřednictvím k propagaci krásného sborového zpěvu a i k propagaci našeho města.

Děkuji všem zpěvákům, dirigentům, panu Schmidtovi i Vám za Vaši práci.

 

S pozdravem

 

Ing. Josef Klement
místostarosta Žďáru nad Sázavou
tel.: 566 688 101, 778 538 312

e-mail: josef.klement@zdarns.cz