Žďáráček v Třebíči

Na tento koncert jsme si nacvičili celkem pět písní a jeden společný kánon se všemi hostujícími sbory. Všechny písně byly z našeho stávajícího repertoáru, avšak zazpívali jsme i jednu píseň, kterou budeme zpívat na letošním Korespondance. Celou dobu nás měli pod ochrannými křídly pan učitel Pavel Schmidt, paní ředitelka Dana Foralová a paní učitelka Nonna Piňosová, která nás doprovázela na klavír.

Do Třebíče jsme dorazili asi o půl hodinky dřív, a tak jsme mohli posedět v parku u baziliky, vychutnat si krásnou zdejší přírodu a nabrat síly na koncert.

gallery

Samotný koncert byl velmi krásný, všechny sbory odvedly výborný výkon, který byl oceněn dlouhým potleskem. I nám se písně povedly a všichni měli radost z dobře odvedené práce. Po koncertě následovalo malé občerstvení a obdrželi jsme i dárek, plyšovou berušku. Na cestě zpět by se mohlo zdát, že jsme padli únavou, avšak opak byl pravdou. Všichni v celém autobuse jsme si zpívali naše oblíbené písničky všech žánrů, z žádného donucení, pouze z čisté radosti z hudby!

Později jsme zjistili, že jsme v autobuse nechali náš dárek a bubínek. Ten jsme za pár dní vyzvedli, ale beruška je stále nezvěstná. Tak snad se k nám vrátí!

Všichni jsme moc rádi, že jsme mohli krásnou Třebíč navštívit, zazpívat si v chladné, ale krásné bazilice a ukázat jiným, co v nás je! Tak hudbě zdar!

Marie Pokorná, Lucie Lázničková