Domácí práce 30.3.-3.4.2020 - Koncertní sbor

Naše milé zpěvačky a zpěváci,

v následujícím týdnu se podívejte na 2. část písně Never Enough, tedy od začátku refrénu do konce...

Opakujte si i Herzlich Lieb hab ich dich - pokoušejte se zpívat text zpaměti, je to dost těžká věc.

Prosím o zopakování Schindlerova seznamu - učte se text zpaměti, poslouchejte přiložené nahrávky.

Opravdu zpívejte, jednak je to boj proti trudomyslnosti :-(  a za druhé potřebujeme systematicky a pořád zatěžovat hlasivky, abychom mohli navázat tam, kde jsme skončili. Doufejme, že ta coronakrize brzy skončí :-) a že si v tomoto školním roce ještě zazpíváme před obecenstvem...


Systém

Doporučuji, abyste si udělali nějaký denní rozvrh, časový harmonogram, do kterého to zpívání začleníte (nejlépe každý den ve stejný čas). Nemusíte zpívat dlouho, ale každý den. Nikdo to sice nezkontroluje, ale bude to znát, až se setkáme. Uvidíte, že to tímto způsobem všechno zvládnete a ještě se při tom odreagujete od učení. Ideální by bylo, zpívat třeba 15-20min. denně.

Zaveďte sei papír, na který si vždy napíšete datum, čas od kdy do kdy jste cvičili a co jste zpívali (ideálně pište do kalendáře).

Nejpozději příští týden sem přidám asi 30 bodů, které budou v kostce opakovat cviky, které jsme dělali na hlasovém semináři s Dr. Alenou Tichou.


Pokud by měl někdo z Vás nějaký nápad na písničku, kterou bychom mohli zpívat, nebo nějaké inspirativní video (myslím se zpěvem nebo muzikou obecně), tak ho sdílejte na messengeru nebo mi na něj pošlete odkaz a já ho dám na web...


Držte se, ať se Vám daří zvládat všechno učení, které se na Vás valí...

P. Schm.