KoresponDance 2020

Ahoj,

uveřejňuji zde dopis od p. Papankové, což je produkční od p. Kinské. Jde o opětovnou možnost účastnit se festivalu KoresponDance (probíhá v prostorách Zámku ZR), na kterém Žďáráček, nebo jen někteří členové, spolupracuje od roku 2013. Jde o propojení zpěvu a pohybu, případně tance. Mluví se anglicky a je možnost zde spolupracovat se špičkovými zahraničními umělci.

Nabídka platí pro všechny, i pro nové členy.

P.Schm.


Dobrý den, pane Schmidte, 
srdečně Vás zdravím v novém roce a přeji, ať je to pro Vás rok plný úspěchů a vydařených koncertů!
Obracím se na Vás opět po roce s nabídkou spolupráce souboru Žďáráček s festivalem KoresponDance. Průběžně totiž dostávám zprávy od členů Žďáráčku, zda se s nimi na letošní ročník počítá a co je čeká a že by rádi... To nás samozřejmě velmi těší :)
V letošním roce připravujeme nový projekt s naším dolnorakouským partnerem Festpielhaus ze St. Poelten (https://www.festspielhaus.at/de ). Jedná se o komunitní projekt, jehož výsledkem bude vznik hudebně-tanečního představení, které bude uvedeno na festivalu v neděli 19. 7. 2020. Hlavní myšlenkou představení je propojení barokní hudby (rakouské a české sbory) s tanečníky street dance a hip-hopu. Hudební část projektu bude zaštiťovat rakouský dirigent (vybraný ve Festspielhaus), sbor bude tvořený českými sboristy (Žďáráček, popř. ještě další dospělé hlasy) a několika zpěváky z Dolního Rakouska. Repertoár se zatím ještě připravuje, komunikovali bychom Vám jej samozřejmě co nejdříve. 
Do taneční části projektu budou přizvány děti z nízkoprahového klubu ve Žďáře n. Sázavou, které budou vedené zkušeným choreografem. Dále se v performance představí i finalisté tanečního "battlu", který se koná také v rámci festivalu. 
Vás bych se nyní chtěla zeptat, zda byste měl chuť se s dětmi do projektu zapojit? Prakticky by to znamenalo na několika zkouškách začít zkoušet i repertoár do představení, intenzivnější zkoušení by proběhlo až cca 1-2 týdny před festivalem. 
Předem děkuji za Vaši zprávu, budu ráda, když se budete moci do projektu zapojit!
Srdečně zdravím a přeji hezký víkend
Eva

--

Eva Papánková
Produkční/Producer
+420 608 653 653
Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA
Centre for Choreographic Development SE.S.TA
 
KoresponDance
 
SAVE THE DATE
Festival KoresponDance I 17.–19. 7. 2020